Şirketimiz , 2004 yılında Denizli’de , tekstil hammaddeleri konusunda ithalat ve ihracat servisi vermek üzere Simko Plastik Mermer Tekstil Gıda Kuruyemiş Dış Tic.Ltd.Şti. adı altında kurulmuş bir firmadır.

2006 yılında günümüze nonwoven kumaşlar üzerinde uzmanlaşarak ıslak mendil, kolonyalı mendil, medikal, hijyen ve tek kullanımlık ürün imalatı yapan firmalara bir tedarikçi ve çözüm ortağı olarak servis vermektedir.

2008 yılında bünyesine kattığı nonwoven dilimleme makinası ile bir çok farklı sektöre hizmet vermektedir. 

2010 yılında oto bakım ürünleri alanında 800 M2 kapalı alanda çeşitli ürün yelpazesi ile destek veriyoruz. Kurumsal firmalar, özel çözümler, isteğe uygun üretim, toptan ve perakende satış ile Türkiye ekonomisine kendi desteğimizi veriyoruz.
Mikrofiber iplikler, saç telinden 100 kat incelikte üretilen özel ipliklerdir. Mikrofiber iplikler polyamid ve polyester elyafın binlerce metre çekilerek inceltilmesi ile üretilmektedir.

Kullanımında kimyasal deterjanlara ihtiyaç yoktur. Sadece su yeterlidir. Mikrofiber bezler kuru olarak kullanıldığında statik enerji prensibine göre, nemli olarak kullanıldığında ise emici kılcal damar prensibine göre çalışmaktadır. Mikrofiber bezleri nemli kullanımlarda yapısında ki mikro gözenekler sayesinde normal bezlerden 10 kat daha fazla emiş gücü gösterecektir. Yağı kiri mücizevi bir şekilde gözeneklerine hapseder. Kuru kullanımda ise mikro yapısı sayesinde statik elektriklenme yolu ile tozu içine çeker. İnsan sağlığına ve çevreye dost olan bu bezleri kullananlar bütçelerinden ve zamanlarından sağladıkları tasarrufa inanamayacaklardır.


Günümüzde kanser hastalıklarının ve kansere yakalanma riskinin katlanarak arttığı bilimsel çalışmalarla ispatlanmıştır. Birçok sebep arasında evlerimizde kullandığımız deterjan ve diğer kimyasal temizlik maddeleri önemli bir yer tutmaktadır. Lavabo, Fayans, Banyo, Küvet, Yer ve Cam temizliğinde kullanılan deterjanlar hücre geçirgenliği yolu ile ciltten ve solunum yolu ile havadan insan vücuduna girmekte, kanser dahil birçok hastalığa sebep olmaktadırlar.


Bir hafta içinde, temizlikte kullanılan deterjanların cilt ve solunum yolu ile vücudumuzda biriken deterjan miktarı bir çay kaşığından az değildir. Bu veriler ışığında, ev hanımlarının karşı karşıya oldukları sağlık riskinin büyüklüğü korkutucudur. Mikrofiber bezleri kullanma gerekliliğinin ilk ve en önemli sebebi sağlığımızdır.